Dotaz položený v právní poradně:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně nákupu na internetovém bazaru. Zaujal mě inzerát na svařovací drát. S prodávajícím jsem se domluvil na schůzce a předmět od něj koupil. Byl zabalený, a proto jsem si nevšiml rzi. Zjistil jsem to až doma po rozbalení. Prodávajícímu jsem zavolal a informoval ho. Po dohodě, že věc vyřešíme po víkendu jsme se rozloučili. Od té doby prodávající na mé pokusy o kontakt nereaguje. Chtěl bych docílit vrácení zboží a peněz. Poradíte mi jak mám nyní postupovat? (Pokračování textu…)

Dotaz položený v právní poradně:
 
Dobrý den, máme zakoupenou dovolenou od 28. ledna. Od 5. února se však změnila situace a destinace, do které jsme měli cestovat byla označena za tmavě červenou, tedy nejvíce rizikovou. Chtěla bych se tedy zeptat, zda máme nárok na odstoupení od smlouvy? Cestovní kancelář o tom nechce ani slyšet. Dovolená nás s rodinou stála necelých 100 tis., což opravdu není malá částka. Moc děkuji za odpověď, zda v tomto případě platí § 2535 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníka.

(Pokračování textu…)

Dotaz položený v právní poradně:
 
Dobrý den, rád bych se zeptal, zda v případě, že má obchodní značka výhradní zastoupení k distribuci výrobků na území České republiky určenou jednu společnost, mohu prodávat zboží této značky na území České republiky, pokud ho koupím např. v Polsku a ne u této společnosti s výhradním právem?

(Pokračování textu…)

Dotaz položený v právní poradně:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Je mi 56 let a jsem v evidenci na Úřadu práce. Nemohu bohužel práci najít kvůli věku. Zajímá mě, zda můžu pracovat na dohodu o pracovní činnosti. Je mi jasné, že se musím z ÚP odhlásit, ale chtěla bych vědět, zda mohu dlouhodobě, případně až do důchodu pracovat brigádně, jelikož asi práci na HPP těžko najdu, zajímá mě to především z hlediska odvodu daní a pojištění, zda to z brigád stačí a nebudu muset něco doplácet. Děkuji za odpověď. 

(Pokračování textu…)

Novela zákona č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob zavedla od 1.1.2021 možnost zrušení neaktivních a nekontaktních obchodních společností bez likvidace. Dle § 105a zákona může rejstříkový soud společnost zrušit bez likvidace, pokud společnost dvakrát po sobě nepředloží účetní závěrku k založení do sbírky listin, nepodaří-li se společnosti doručit výzvu k nápravě a nevyjde-li v průběhu jednoho roku ode dne zahájení řízení o zrušení společnosti najevo, že majetek společnosti postačuje alespoň na úhradu nákladů likvidace.